Festiwal Kultury bez Barier

Festiwal Kultury bez Barier - system rezerwacyjny najbardziej otwartego wydarzenia w Polsce.

Festiwal Kultury Bez Barier to najbardziej otwarte wydarzenie w Polsce. Oferujem dostępne spektakle, pokazy filmowe, wystawy, koncerty, spacery i warsztaty. #MOŻESZ! korzystać z kultury, niezależnie od stopnia i rodzaju niepełnosprawności.

Strona festiwalowa ma wielu interesariuszy. Dla Partnerów - instytucji kultury, oferuje możliwość założenia profilu, uzupełnienie danych instytucji, a następnie dodania wydarzeń i zarządzania nimi. Każde wydarzenie to dziesiątki formularzy, które precyzyjnie określają ofertę, oraz łączą ją z miejscami, w których wydarzenia się odbywają. Z ponad 50 różnych pól generują się katgorie, po których można wyszukiwać i filtrować.

Dla użytkowników kluczowa jest prezentacji wydarzeń i miejsc, oraz system do ich rezerwacji. Skupiliśm się na prostej ale efektywnej formie prezentacji.

Oferta Festiwalu skierowana jest do wszystkich, niezależnie od stopnia i rodzaju niepełnosprawności. Kluczowe było więc zrealizowanie rekomendacji Ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. W tym zakresie pracowaliśmy z niezależnym audytorem, który wspierał prace w zakresie przystosowania strony do wymogów ustawy. Dzięki temu strona jest w pełni dostępna dla urządzeń wspierających osoby z niepełnosprawnościami.

Przygotowaliśmy również cały szereg narzędzi adminstracyjnych. Wydarzenia, miejsca, oraz rezerwacje można przeglądać, modyfikować i eksportować. Wdrożony został system raportowania wysyłanych e-maili, śledzenia wszystkich wykonywanych zmian. Wdrożyliśmy różne poziomy uprawnień dla redaktorów, oraz przeszkoliliśmy ich z zakresu obsługi systemu, oraz dobrych praktyk związanych z tematyką dostępności.

Współpracujemy z Fundacją Kultura Bez Barier przy projekcie strony Festiwalu od 2021 roku. Wspieramy również Fundację w innych projektach internetowych.

Przejdź do projektu:

Zobacz portal fkbb.pl

Zakres projektu

  • Analiza
  • Wdrożenie dedykowanych modułów i systemu rezerwacji
  • Szkolenia dla redaktorów
  • Stałe wsparcie od 2020 roku

Technologie